Rusya Başkonsolosluğu Antalya

Rusya Başkonsolosluğu Antalya

Rusya Başkonsolosluğu Antalya Adres

Park sok.,No: 30, 07100 Yenikapı, Antalya

Rusya Başkonsolosluğu Antalya Telefon

+90 242 248 3202

Rusya Başkonsolosluğu Antalya E mail

ruskonsant@yandex.ru, rfconsulate@ttnet.net.tr

Rusya Başkonsolosluğu Antalya Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma09.00-13.00 / 14.00-18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Rusya BaşkonsolosluğuAntalya Vize

Rusya Konsolosluğu Rusya'ya yasal olarak giriş için gerekli olan vizeyi vermekle yetkili tek kurumdur. Rusya vize başvurusu için öncelikle Rusya vize başvuru formu, en az 6 aylık geçerlilik süresine sahippasaport, 2 adet 3,5 x 4,5 cm biyometrik resim ve Türkiye'deki yabancı uyruklu şahıslar için Türkiyeikamet izni olmalıdır. Bütün bu evrakların yanında istenen ek evraklar başvurmak istediğiniz Rusya vize türüne göre değişmektedir. Rusya vize başvurusunda bulunduktan sonra genelde vize işlem süresi ortalama 7 iş günü sürmektedir.Ancak Rusya vize işlem süresi kimi Rusya vize türleri için ise en az 10 iş günü sürmektedir. Bununla birlikte hafta sonları ve Rusya Başkonsolosluğu resmi tatil günlerinde Rusya Antalya Konsolosluğu kapalı olup iş günü olarak sayılmamaktadır. AyrıcaRusya Konsolosluğunu vize başvurularından dolayı yoğun olması ve Rusya vize işlemleri sırasında başvurandan ek evrak talep etmesi halinde vize işlem süresi olmsuz yönde etkilenebilmektedir. Bu sebeple Rusya vizesi için başvuru tarihini iyi belirlemeniz ve başvuracağınız Rusya vizesi için istenen evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde göndermelisiniz.

Rusya Konsolosluğu Pasaport

Rusya vatandaşının pasaportunu yenilemesi gerektiği durumda başvuruda bulunacağı tek kurum Rusya Konsolosluğudur. Rusya pasaportunu yenilemek için önce Rusya Konsolosluğundan konsolosuğun iş günlerinde 13:30-18:00 arası randevu almak gerekmektedir. Rusya konsolosluğu başvuruda bulunacağınız Rusya pasaportun tipine göre farklı evraklar istemekte olup pasaport yenileme için gereken evraklarıyalnızca basılı kopya olarak kabul etmektedir.Rusya Antalya Başkonsolosluğu, pasaport yenileme için vereceğiniz evraklarda eksiklik olması halinde Rus pasaportu yenileme başvurusunu reddebilmektedir. Bu Rusya pasaportu yenilemekiçinsizden isten evrakları eksiksiz olarak konsolosluğa vermeniz gerekmektedir. Kırım bölgesinin Rusya Federasyonu'na katılmasından sonra bu bölgedeki vatandaşların Rus vatandaşı olarak kabuledildiğini de unutmayın.

Antalya Rus KonsolosluğuEvlilik

Rusya vatandaşıyla evlilik Rusya Antalya Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilmeyip evlilik işlemleri için yerel evlendirme dairesine başvuruda bulunarak gerçekleştirebilirsiniz. Türk evlendirme daireleri Türk ve Rus vatandaşıyla evlilik için birtakım belgeler istemektedir. Bu belgelerden Rusya Konsolosluğu tarafından alınması gereken belge ise bekarlık belgesidir. Rusya Antalya Başkonsolosluğu Antalya ve Muğla'da yaşayan Rusya vatandaşları için bekarlık belgesi vermektedir. Rusya vatandaşının bekarlık belgesi alabilmesi için konsolosluğun dilekçe formu, yazılı pasaport sayfalarının fotokopisi ve Türk vatandaşının kimlik belgesinin aslı ve fotokopisi evraklarını vermesi geremektedir. Belgenin çıkış süresi genelde 1 iş günü sürmektedir. Bekarlık belgesini Rusya Konsolosluğu'ndan aldıktan sonra bulunduğunuz ildeki valilik veya kaymakamlıklarda imza onay şehri ile tasdiki zorunludur. Rusya vatandaşı evlilik sonrası soyadını değiştirince kimlik ve pasaportundaki bilgilerideğiştirmek için Rusya Federal Göç Bürosuna başvurmalıdır.

Rusya'daEvlilik ve Aile Birleşimi İçin Vize

Rusya Konsolosluğu Rusya'da evlilik veya aile birleşimi için Türkiye'de oturum izni vermemekte olup Rus vatandaşın aile üyeleri için en fazla 90 günlük geçerlilik süresine sahip vize vermektedir. Aile üyeleri için verilen vizeyi alıp Rusya'ya yasal olarak giriş yaptıktan sonra bulunduğunuz bölgedeki Rusya Federal Göç Bürosunda oturum izni için başvuruda bulunarak Rusya oturum iznini almanız mümkün olabilmektedir. Rus vatandaşının eşi ve çocukları için istenen temel evrak listesi konsolosluğun vize başvuru formu, 35x45mm'lik vesikalık resim, hem başvuranın hem de Rus aile üyesinin pasaportu olmakla birlikteistenen ek evraklar Rusya vatandaşı ile evli olmanız veya Rus vatandaşının çocuğu olmasına göre değişmektedir. Rusya Konsolosluğu'na evrak listesini eksiksiz olarak vermeniz gerekmekle birlikte Rusya konsolosluğuRusya vize başvurunuzdan sonra da ek evrak isteme yetkisine sahiptir.

Rusya Başkonsolosluğu Antalya Tatil Günleri 2022

Rusya Başkonsolosluğu Antalya, Türkiye resmi tatillerinin yanı sıra Rusya resmi tatilleri olan günlerde de hizmet vermemektedir.

TARİHTATİL
1-10 OcakYeni Yıl
22 ŞubatAnavatanı Savunma Günü
8 MartKadınlar Günü
1-3 MayısEmek ve Dayanışma Günü
09 MayısZafer Günü
2-4 MayısRamazan Bayramı
14 HaziranUlusal Gün
15 TemmuzDemokrasi ve Milli Birlik Günü
9-12 TemmuzKurban Bayramı
30 AğustosZafer Bayramı
29 EkimCumhuriyet Bayramı
4-5 KasımBirlik Günü
31 Aralık

Yeni Yıl Tatili

Rusya Başkonsolosluğu Antalya Görev Bölgesi

Antalya, Muğla

Rusya Antalya Başkonsolosluğu Nerededir?